پیام فرمانده مرکز به مناسبت هفته دفاع مقدس

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (س)

دوران دفاع مقدس برای ملت ما ظرفیت و موقعیتی بود که  این ملت بتواند اعماق جوهره خود را در ابعاد مختلف نشان دهد و نشان داد .  مقام معظم رهبری مدظله العالی

دفاع مقدس، با معنی ترین کلمه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است . ملت بزرگ ایران در برابر جنگی تحمیلی و نابرابر ایستادگی کرد و قله ظرفیت های انسانی خود را به جهانیان نشان داد و اینچنین بود که دفاع مقدس مکتبی شد برای پرورش انسان های آزاده، ایثارگر و شهادت طلب که با تاسی از ائمه معصومین و با هدایت رهبر کبیر انقلاب از این آزمون بزرگ سر بلند بیرون آمدند و فرهنگ ایثار و شهادت را به گوش جهانیان رساندند .

دفاع مقدس، مکتبی برای احیا خودباوری مسلمانان با اتکا به هدایت رهبری خدایی است تا تار و پود اسارت و وابستگی را گسسته و با توکل به خدای متعال، تلاش و همت خود بر مستکبران جهان پیروز شوند. شاگرد این مکتب سپهد شهید سلیمانی با تاکید بر نیاز به رهبری پاک و آزاده خطاب به مردم مجاهد جهان چنین می فرمایند :

 برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل و منصوب شرعی و فقهی به معصوم . خوب میدانید منزّه ترین عالِم دین که جهان را تکان داد و اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما که به عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه‌ی رسول الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است. دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب میبیند.

دفاع مقدس ملت ایران اکنون در برابر جنگ نابرابر اقتصادی زورگویان جهان است که علاوه بر خواری دین اسلام خواستار  ذلت مردم ایران هستند، ان شاء الله این بار هم ملت ایران با پیروی از منویات مقام معظم رهبری دام ظله و همت مسئولین و همکاری مردم و رعایت مواسات در این آزمون سربلند بیرون آمده و بعد دیگری از جوهره این ملت مسلمان برای جهانیان نمایان می گردد.

بنده به نوبه خود فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جان فشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن و الگویی برای مقاومت مسلمانان جهان  است را به ساحت مقدس حضرت بقیة ا… الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) و ملت شهید پرور ایران اسلامی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیق ادامه راه شهیدان را  برای خود و همگان مسألت می کنم.

احمد غریوی

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی