پیام فرمانده مرکز به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (س)

 

ما در صورتی اندازه و قیمت این حوادث را میفهمیم که حاج قاسم سلیمانی و به ابومهدی شهید عزیز، به چشم یک فرد نگاه نکنیم. به آنها به چشم یک مکتب نگاه کنیم. سردار شهید عزیز ما را به چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس آموز، با این چشم نگاه کنیم، آن وقت اهمیت این قضیه روشن خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) 

حاج قاسم سلیمانی به تنهایی یک ملت بود چرا که شعاع شخصیّت حاج قاسم آن اندازه افزایش داشت که از یک فرد و دو فرد و یک گروه فراتر و معادل یک ملّت بود و در خود کمالات و فضائلی را گرد آورده بود که اگر بر جماعت زیادی تقسیم می‌گردید، به یکایک ایشان می‌رسید. به همین دلیل بود که رهبر معظم انقلاب خواستند که ابعاد شخصیت و منش حاج قاسم سلیمانی را به چشم یک مکتب نگاه کنیم و این مکتب این ظرفیت را دارد تا برای تمام اقشار جامعه درس آموز و قابل بهره برداری باشد.

 برای جوانان بعد از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که شهیدان همت و چمران و متوسلیان و دیگر شهدای والا مقام را ندیدند این فرصت پیش آمد تا  شهید سلیمانی و دستاورد های او را درک کنند و عظمت یک فرد انقلابی که یکی از ارکان مهم صدور فرهنگ مقاومت و ایثار در منطقه و جهان بود و توانست عامل تجلی بخشی از آرمان های امام خمینی (ره) در باب برادری و پیوستگی ملت های اسلامی و تشکیل امت اسلامی فراتر از مرز های ایران باشد را مشاهده نمایند این نعمت ارزشمند و این مکتب برگرفته از اسلام ناب اکنون نقشه راه جوانان مسلمان و انقلابی است.

  برای مسئولین و دست اندرکاران نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز مکتب حاج قاسم دلیل و چراغ  راهی است که با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز و ان شاء الله تا ظهور حضرت قائم (عج) ادامه خواهد داشت . هر شخصی در هر مسئولیتی در هر عنوان و در هر رتبه ای که در این نظام مقدس مشغول خدمت است باید تراز عملکرد و شاخص ولایت مداری خویش  را مکتب حاج قاسم قرار داده و خود را با او قیاس کند به راستی هرچه که امام خمینی رهبر فقید انقلاب اسلامی و امام خامنه ای ( مدظله العالی) در دوران قبل از پیروزی انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از صفات انقلاب گری و مقاومت و تسلیم ناپذیری گفتند و از مسئولین خواستند در حاج قاسم متبلور شد و در بعد فراملی در هرجایی که مقاومت مظلوم در برابر ظالم وجود دارد حاج قاسم اسوه مقاومت گردید.

 ارکان مکتب حاج قاسم  ولایت مداری، اخلاص، عقلانیت، شجاعت، درایت، فداکاری و ایثار است.حاج قاسم سلیمانی یکی از مصادیق آیه‌ی «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه» در تاریخ اسلام است. ایشان قوای امت اسلامی را برای جبهه‌ی مقاومت گردهم آورد و ثابت کرد که می‌شود این کار را انجام داد. همچنان که می‌گویند کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب (س) نبود؛ درباره‌ی انقلاب اسلامی هم می‌توانیم بگوییم، انقلاب در ایران می‌ماند اگر حاج قاسم سلیمانی نبود. در حقیقت انقلاب اسلامی به‌ عنوان یک پدیده‌ی سرشار از عقلانیت، سرشار از توانمندی ملت، سرشار از پیام‌های بسیار پیشرفته و عالی برای جهانیان اگر در ایران می‌ماند و محدود به جغرافیای جمهوری اسلامی ایران می‌شد، دیگر نمی‌توانست جهان را تکان بدهد و این حاج قاسم بود که واسطه گردید تا  در منطقه ای که بعضاً کشور هایش را علیه جمهوری اسلامی شورانده بودند، حقانیت جمهوری اسلامی بروز و ظهور پیدا ‌کند و سردار سلیمانی نرم‌افزار این انقلاب را که همان نرم‌افزار بسیج و نرم‌افزار مقاومت بود به منطقه صادر نمود. سردار سلیمانی بانی ترویج ولایت‌مداری بود و اگر کسی می‌خواست با کتاب و یا تبلیغات چنین کاری بکند، امکان نداشت. اما این مرد میدان عمل سردار سلیمانی و یاران شهیدش بودند که باعث شدند حقانیت انقلاب اسلامی جهانی شود.

آنچه که نباید از آن غافل شد غمی است که حضرت  امام خامنه ای (مد ظله العالی) در نبود این چنین یارانی در دل دارند حقاَ حاج قاسم برای ایشان جایگاهی مانند مالک اشتر داشتند که امیرالمؤمنین علیه‌السلام در فقدان او فریاد می‌زدند أین مالک؟حاج قاسم گوش به فرمان رهبر و مجری منویات او بود و در مقابل شاهدی بر حقانیت ایشان که بارها در وصیت نامه خود از حمایت و پشتیانی این سید مظلوم سخن گفتند. فقدان این بزرگمرد تاریخ بالاتر از همه برای مقام معظم رهبری مانند پدری که فرزند صالح خود را ازدست داده سخت و دشوار است.

اینجانب سالگرد شهادت سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی اسوه مردانگی و سیدالشهداء جبهه مقاومت و شهید ابو مهدی المهندس را خدمت حضرت بقیه الله اعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مد ظله العالی) و مردم شریف ایران تسلیت عرض نموده و برای خود و آحاد امت اسلامی پایداری و استقامت در مکتب ایشان را مسئلت می نمایم.

احمد غریوی

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی