مشاهده جزئیات خبر

جلسه هیات اندیشه ورز تخصصی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با حضور دکتر بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار گردید

جلسه هیات اندیشه ورز تخصصی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور
به نقل از روابط عمومی مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آخرین جلسه هیات اندیشه ورز تخصصی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با حضور سردار رعیتی فرد رییس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ، دکتر بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی، غریوی فرمانده مرکز و سایر اعضای هیات اندیشه ورز در سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور برگزار گردید.

رعیتی فرد در این جلسه با اشاره به بخشی از ماموریت ها و مسئولیت های سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور رصد موضوعات و مسائل جامعه کار و تولید و ارائه راهکار از طریق برگزاری نشست های تخصصی از جمله هیات های اندیشه ورز که در تمامی استان ها تشکیل گردیده را از جمله اقدامات مهم سازمان اعلام کرده و به اقدامات موثر زیادی که در سطح جامعه کار و تولید کشور انجام شده اشاره کردند.

ایشان افزودند کارگران در دوران تحریم و فشار های اقتصادی پشت نظام و انقلاب ایستاده  و در مقابل فشار های سختی که در این دوران متحمل شده اند انتظار می رود مجلس انقلابی اقدامات لازم را برای رفع دغدغه های جامعه کارگری از جمله امنیت شغلی کار گران انجام دهد و این انتظار به حق و مطالبه به حق جامعه کارگری است.

 اصلاح ساختار تامین اجتماعی یکی دیگر از مطالبه های جامعه کارگری است چرا که در این ساختار فعلی کارگران تصمیم گیرنده نمی باشند و دولت تصمیم گیرنده است .

دکتر بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی برای حضور در جلسات هیات اندیشه ورز بسیج برابر برنامه زمان بندی مشخص در سال 1400 ، ورود به موضوعات روابط کار را بسیار سخت و نیاز به مطالعه و بررسی کارشناسی دانست و تاکید کردند در تصمیم گیری های این حوزه می بایستی ملاحظات مختلفی را مد نظر قرار داد. ایشان با اشاره به بخشی از مصوبات مجلش شورای اسلامی در  رابطه با کارگران و حمایت از این قشر زحمت کش لزوم همراهی تشکلات کارگری برای تداوم این حمایت ها را ضروری دانسته و این همراهی را مانعی برای دخالت تشکلاتی که کار سیاسی انجام می دهند و داعیه  حمایت از قشر کارگری را دارند لازم دانستند.

سایر اعضای هیات اندیشه ورز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداخته و مقرر شد در سال 1400 این جلسات با برنامه زمانی مشخص برگزار و موضوعات جامعه کار و تولید در آن مطرح و راهکارهای کارشناسی ارائه شود.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید